W Strzelcach Opolskich

Loading
loading..

W Strzelcach Opolskich

1 września, 2017
Redaktor
No Comments

W dniach 28-30 sierpnia , przedstawicielka Sieci Barka – Elżbieta Malik, odwiedziła wspólnoty prowadzone przez siostrzane Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej Barka w Strzelcach Opolskich.
Strzelecka Barka prowadzi pięć domów wspólnotowych: dwa w ośrodku „Kaczorownia”, w tym jeden nosi nazwę Wieczernik, „Leopold”w Warmątowicach, „Doryszów” w Błotnicy Strzeleckiej oraz „Żędowice” w miejscowości o tej samej nazwie.
W samym centrum Strzelec Barka prowadzi „Przytulisko”, do którego przez pięć dni w tygodniu mogą przyjść bezdomni lub inne osoby potrzebujące, by wziąć prysznic, wyprać swoje ubrania, czy ugotować sobie gorący posiłek. W innym miejscu prowadzony jest sklep społeczny z artykułami z drugiej ręki.
Natomiast w „Kaczorowni” funkcjonuje od listopada do Wielkanocy „Stajenka”, miejsce noclegowe, a w innych miesiącach ośrodek rekolekcyjno-szkoleniowy.
W trakcie wizyty odbyły się także spotkania w Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej oraz Centrum Integracji Społecznej – założonym kiedyś przez Barkę, a obecnie prowadzonym przez Stowarzyszenie na rzecz Przedsiębiorczości Społecznej.

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background