Rola organizacji w kształtowaniu polityki społecznej oraz integracja III sektora: seminaria w Wielkopolsce

Loading
loading..

Rola organizacji w kształtowaniu polityki społecznej oraz integracja III sektora: seminaria w Wielkopolsce

9 czerwca, 2015
AdminBarka
No Comments

W imieniu Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych oraz Partnerów: Związku Organizacji Sieć Współpracy BARKA i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pragnę zaprosić Was na seminarium dot. roli organizacji w kształtowaniu polityki społecznej oraz integracji III sektora w Wielkopolsce (szczegóły w Programach załączonych do zaproszenia). Seminaria odbędą się w:

1/ Lesznie dnia 16.06. (wtorek) o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lesznie, Pl. Kościuszki 4,

2/ Jarocinie dnia 18.06 (czwartek) o godz. 10.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury, Pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1, Jarocin (termin zgłoszeń tel./e-mail do 17.06, godz. 15.00),

3/ Koninie dnia 22.06 (poniedziałek) o godz. 10.00 w Hotelu Pałacyk, Aleje 1-go maja 15a, Konin (termin zgłoszeń tel./e-mail do 20.06),

4/ Chodzieży dnia 23.06 (wtorek) o godz. 10.00 w kompleksie konferencyjno-restauracyjnym „Straszny Dwór” Ul. Ujska 45, Chodzież (termin zgłoszeń tel./e-mail do 21.06).

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych to federacja działająca od 25 lat na rzecz rozwoju III sektora i aktywności obywatelskiej w Wielkopolsce. Na co dzień współpracujemy z licznymi JST i innymi podmiotami będącymi partnerami zmiany społecznej z całej Polski. Sieciujemy branżowo, tematycznie, wspieramy, doradzamy.

Podczas czerwcowych seminariów pragniemy zaprosić was do dyskusji o tym co jest dla was ważne jako działaczy. Ponadto, ogromną wartością spotkania będzie udział przedstawicieli Wielkopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, którzy będą mieli okazję pracować warsztatowo z uczestnikami seminarium w zakresie określenia oczekiwań i postulatów środowiska organizacji wobec Rady, III sektora i administracji publicznej. Dodatkowo spotkanie organizacji społecznych
i przedstawicieli administracji publicznej będzie doskonałą przestrzenią do dyskusji i debaty nadkierunkami rozwoju sektora i wielkopolskich organizacji.

Spotkajmy się na seminarium. Wspólnie będziemy mogli pogłębić swoją wiedzę, wymienić się doświadczeniami. Pokażmy, że los organizacji obywatelskich nie jest nam obojętny i jako społecznicy potrafimy ze sobą rozmawiać o wizji sektora.

Podczas seminarium zaprezentujemy najnowszą diagnozę III sektora w Wielkopolsce, będziemy żywo dyskutować o wspólnej reprezentacji organizacji pozarządowych a także skupimy się na jakości współpracy z samorządami i możliwościach jej usprawnienia. Nieocenionym będzie w tej dyskusji głos jak największej liczby przedstawicieli zarówno organizacji społecznych jak i administracji publicznej.

Seminarium organizowane jest w ramach Projektu „Obywatelska Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium w terminie wymienionym powyżej poprzez kontakt telefoniczny (61 85 30 930) lub wiadomość e-mail na adres obywatelska@wrk.org.pl. W mailu prosimy o wskazanie wybranej miejscowości.

PROGRAM

obyw_program

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background