Konferencja o partnerstwach lokalnych w Środzie Wlkp. Relacja

Loading
loading..

Konferencja o partnerstwach lokalnych w Środzie Wlkp. Relacja

5 kwietnia, 2017
Redaktor
No Comments

W środę, 5 kwietnia, spotkaliśmy się w Środzie Wielkopolskiej na konferencji sieciującej „Partnerstwa lokalne szansą na rozwój w powiecie średzkim”, w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej.

Program konferencji był tak skonstruowany, żeby zachęcić przedstawicieli służb samorządowych, organizacji obywatelskich, podmiotów ekonomii społecznej oraz prywatnych przedsiębiorców do przełamywania granic własnych przyzwyczajeń oraz komfortu i szukać ciągle nowych rozwiązań dla rozwoju przedsiębiorczości społecznej, a także wzbogacać nieustannie pojęcie partnerstwa lokalnego.

Merytoryczne i zarazem osobiste było wystąpienie wicestarosty średzkiego Piotra Kasprzaka, który mówił m.in. o własnych doświadczeniach zawodowych. Szczególnie bogate w przykłady budowania partnerstw lokalnych były wystąpienia Dagmary Szlandrowicz z Barki oraz wójta Czarnkowa Bolesława Chwarścianka. Radny Środy Wlkp. Bogusław Makowski opowiedział o funkcjonowaniu Centrum Integracji Społecznej w Jarosławcu i wręczył przedstawicielowi firmy Lena Lighting specjalny certyfikat honorujący współpracę firmy z CISem. Lena Lighting ma już doświadczenie e współpracy z podmiotem ekonomii społecznej, jakim jest WTZ z Wągrowca.

Ciekawe były prezentacje przedstawicieli wolontariatu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego realizujący projekt Hippo Pomocni oraz wolontariatu z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich.

Dopełnieniem programu było wystąpienie Szymona Cybala, właściciela firmy pożyczkowo-windykacyjnej, który opowiedział jak uniknąć zadłużenia.

Całość wydarzenia sprawnie poprowadziła i komentarzem opatrzyła dyrektor PUP Aneta Kłopot-Wartecka.
Wydarzenie odbyło się w budynku Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej.

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background