Georges Dassis na konferencji sieciującej

Loading
loading..

Georges Dassis na konferencji sieciującej

16 maja, 2017
Redaktor
No Comments

Zakończyła się pierwsza część wizyty Georgesa Dassisa – Przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Razem z przedstawicielami partnerstw lokalnych, przedsiębiorstw społecznych oraz organizacji obywatelskich subregionu poznańskiego, uczestniczy w konferencji sieciującej ( w ramach projektu WCES), „Dwa ujęcia społecznej gospodarki rynkowej”.

W swoim wystąpieniu Georges Dassis przedstawił działania EKESu, nawiązał do ideałów polskiej Solidarności oraz podkreślił radość z osobistego poznania działań Barki, o których dwa lata temu tylko czytał, gdy Barka otrzymała nagrodę EKESu za projekty edukacyjne na rzecz Centrum Integracji Społecznej.
Ponadto, o roli organizacji obywatelskich w budowie Europy społecznej mówiła Ewa Sadowska, Dagmara Szlandrowicz przedstawiła ideę tworzenia partnerstw lokalnych, a Krystyna Dorsz omówiła przedsiębiorczość społeczną w środowiskach Barki.
Spotkanie tłumaczyła – z języka francuskiego na polski i na odwrót, Martine Wendziński z Association d’Aide Mutuelle a Barka z Francji. Dziękujemy!

Tę część pobytu brukselskiego gościa zakończyło spotkanie i obiad przygotowany przez Spółdzielnię Socjalną Wspólny Stół.

program Konferencja sieciująca partnerstwa lokalne 16 maja

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background