Barbara i Tomasz Sadowscy wyróżnieni tytułem „Zasłużony dla miasta Poznania”

Loading
loading..

Barbara i Tomasz Sadowscy wyróżnieni tytułem „Zasłużony dla miasta Poznania”

24 czerwca, 2016
Redaktor
No Comments

Z radością informujmy, że Tomasz i Barbara Sadowscy – założyciele Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, otrzymali tytuł „Zasłużeni dla Miasta Poznania”. Serdecznie gratulujemy!

Rada Miasta Poznania podjęła oficjalną decyzję o wyborze osób, które w tym roku zostaną uhonorowane tytułem „Honorowego Obywatela Miasta Poznania” i tytułem „Zasłużony dla Miasta Poznania”.
W tym roku tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Poznania” otrzyma prof. Jan Węglarz z Politechniki Poznańskiej. Natomiast tytuł „Zasłużony dla miasta Poznania” zostanie nadany Tomaszowi i Barbarze Sadowskim, generałowi Janowi Podhorskiemu, Robertowi Gamble i Gerardowi Cofcie.

Tytuły zostaną wręczone podczas uroczystej sesji Rady Miasta 29 czerwca, w dniu patronów Poznania – Św. Piotra i Pawła.

Pierwszym Honorowym Obywatelem Miasta Poznania po odzyskaniu niepodległości był Ignacy Jan Paderewski. W dwudziestoleciu międzywojennym tytuł ten otrzymali jeszcze Wojciech Trąmpczyński i Cyryl Ratajski. W okresie powojennym tytułu nie przyznawano. Powrócono do tej tradycji w 1991 r., po przywróceniu w Polsce demokratycznego samorządu.

Tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Poznania” przyznawany jest osobom fizycznym za wyjątkowe zasługi dla Poznania i Polski, a tytuł „Zasłużony dla Miasta Poznania”, mogą otrzymywać zarówno osoby jak i instytucje za szczególne zasługi dla miasta Poznania i Polski. Wyróżnienia nadaje Rada Miasta w drodze uchwały, a stosowne propozycje w tej sprawie mogą zgłaszać: Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, radni lub komisje Rady Miasta, po zasięgnięciu opinii klubów radnych działających w Radzie Miasta Poznania.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in.: papież Jan Paweł II, Stefan Stuligrosz, Gerard Labuda, Margaret Thatcher, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Hanna Suchocka.

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background