Wizyta studyjna Komitetu ds. ES

Loading
loading..

Wizyta studyjna Komitetu ds. ES

7 lipca, 2016
Redaktor
No Comments

W środę 6 lipca, przedstawiciele Komitetu ds. Ekonomii Społecznej przy ROPS w Poznaniu, wzięli udział w wizycie studyjnej organizowanej przez WCES, w subregionie poznańskim (Subregion Poznański – miasto Poznań, powiat poznański, powiat obornicki, powiat szamotulski, powiat śremski, powiat średzki).

Pierwsza część wizyty miała miejsce w Śremie, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Spółdzielni Socjalnej „Paumark”, Urzędu Miasta Śrem, Ośrodka Pomocy Społecznej, Klubu Integracji Społecznej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. Następnie w Kórniku zwiedzano siedzibę „QQ!Ryku” (O!środek spółka z o.o. non profit, ul. Reja 2 w Kórniku)

Po powrocie do Poznania odbyły się obrady Komitetu ds. Ekonomii Społecznej w siedzibie Fundacji „Barka” w Galerii. A na zakończenie podsumowano dzień podczas obiadu w Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Stół” na Śródce, która niebawem będzie świętować rok od otwarcia restauracji. Okolicznościowe upominki dla gości, w postaci miodu, przekazała Sp. Soc. Pasieka. Optymalni w Działaniu z Poznania.

WCES – Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, działające jako ośrodek wsparcia ekonomii społecznej, to projekt realizowany w partnerstwie przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka, Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych oraz Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka.

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background