Szkoła Animacji Społecznej w podróży

Loading
loading..

Szkoła Animacji Społecznej w podróży

29 sierpnia, 2021
Redaktor
No Comments

Sierpień był dla nas miesiącem podróży i edukacji.

Właśnie dobiega końca nasz drugi w tym miesiącu zjazd edukacyjno-formacyjny, który realizujemy w ramach Szkoły Animacji Społecznej. Dzięki temu udało się nam wyjechać do Gdańska. Miesiąc sierpień nie był przypadkowy. Fala strajków w sierpniu 1980 doprowadziła do powstania NSZZ „Solidarność”, a my będąc w Europejskie Centrum Solidarności  I  European Solidarity Centre mogliśmy choć na chwilkę stać się częścią tych wydarzeń sprzed ponad 40lat. Niezwykłe jest to, że w ECS udało nam się spotkać naszego wieloletniego przyjaciela profesora Jerzego Buzka, który wziął udział w debacie na temat udziału obywateli w budowaniu wolnej Polski.

Warsztatem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem były przygotowane przez Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre warsztaty pt. „Społeczeństwo i władza – szekspirowskie lekcja odpowiedzialności „.

W trakcie naszego pobytu w Muzeum II Wojny Światowej mogliśmy pogłębić rozumienie naszej historii, a w ECS i uczestnicząc w warsztatach w Teatrze Szekspirowskim pogłębiliśmy rozumienie naszej aktywności w różnych organizacjach i ruchach oddolnych.

Z atrakcji typowo turystycznych, których też nie mogło zabraknąć, udało nam się zwiedzić molo w Sopocie, Stare Miasto w Gdańsku, a także zobaczyć panoramę Trójmiasta na kole widokowym AmberSky. Dużo się nauczyliśmy, a oprócz tego zbliżyliśmy się do siebie i nie możemy doczekać się kolejnej wspólnej wyprawy edukacyjno-integracyjnej.

Grupa osób spod krzyżami gdańskimi
W sali szkoleniowej stoczni gdańskiej poznajemy historię.
Grupa osób na gdańskiej starówce
Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background