Roczek Wspólnego Stołu

Loading
loading..

Roczek Wspólnego Stołu

16 sierpnia, 2016
Redaktor
No Comments

Na poznańskiej Śródce od roku działa Restauracja Wspólny Stół, prowadzona przez Spółdzielnię Socjalną o tej samej nazwie.
Jest to przedsiębiorstwo społeczne założone przez osoby prawne – Stowarzyszenie Wydawnicze Barki oraz Sportowe Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej Barka, powstałe w ramach dofinansowania poprzedniej edycji WCES.
Rzadko kto sobie zdaje sprawę, że przedsiębiorstwa społeczne muszą sprostać wyższym wymaganiom, niż przedsiębiorstwa działające na ogólnie przyjętych zasadach. Jednak mimo to, a może dzięki temu, dodając do tego zaangażowaną promocję, można osiągnąć sukces. Dzisiaj, po roku Restauracja Wspólny Stół już jest przykładem do naśladowania. Organizacja, funkcjonowanie, konstruowanie menu – jest pilnie śledzone przez konkurencję oraz początkujące restauracje.

Najpierw w piątek, 12 sierpnia, w doborowym gronie praktyków przedsiębiorczości społecznej, podczas seminarium, pochylono się nad teorią i praktyką prowadzenia działalności kulinarnej przez spółdzielnie socjalne osób prawnych. Następnie odbył się okolicznościowy bankiet, prezentacja zespołu kucharskiego, kelnerskiego i menadżerskiego, mały przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku, wręczenie patronom i przyjaciołom Restauracji certyfikatów „Wspólne dobro” oraz degustacja wybornych potraw, w tym bezowych arcydzieł tortowych Sp. Socj. „Blisko Was” z Tarnowa Podgórnego.
Wieczorem jeszcze kolacja dla gości Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu, równolegle RUSZTowanie – czyli wielkie grillowanie na Śródce. Tak wyglądał pierwszy dzień jubileuszu, który obchodzono do 15 sierpnia – o czym obficie informowały media. Gratulujemy i życzymy następnych, wspaniałych roczków!

DSCN5004

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background