Nagroda Specjalna banku BNP Paribas dla Tomasza i Barbary Sadowskich

Loading
loading..
Nagroda Specjalna banku BNP Paribas dla Tomasza i Barbary Sadowskich

Nagroda Specjalna banku BNP Paribas dla Tomasza i Barbary Sadowskich

29 czerwca, 2014
AdminBarka
No Comments

W dniu 17 czerwca 2014 roku Tomasz i Barbara Sadowscy, twórcy poznańskiej Fundacji BARKA, otrzymali Nagrodę Specjalną od BNP Paribas – największego banku we Francji. Nagroda została przyznana w uznaniu pracy Tomasza i Barbary Sadowskich w polu integracji społecznej i zawodowej oraz promocji modelu franczyzy społecznej w Polsce i na świecie. Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka od 25 lat tworzy warunki do godnego życia dla grup wykluczonych społecznie poprzez edukację, trening pracy, programy przedsiębiorczości i dostępne mieszkalnictwo.

Nagroda banku BNP Paribas ma na celu podniesienie ogólnej świadomości społecznej na temat globalnego zjawiska filantropii. Ceremonia przyznania nagrody Nagrody Specjalnej oraz Nagrody Grand Prix odbyła się 17 czerwca 2014 r., w Paryżu. Nagroda Grand Prix została przyznana małżeństwu Charly i Lisa Kleissner, założycielom Fundacji KL Felicitas, zajmującej się inwestycjami społecznymi.

Nagrody, będące wyrazem uznania dla wybitnych inicjatyw filantropijnych, przyznawane są przez Bank BNP Paribas od siedmiu lat.

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez niezależny Komitet Jurorów składający się z przedstawicieli czołowych instytucji gospodarczych i ekspertów reprezentujących organizacje obywatelskie. Jury przewodniczy Suzanne Berger, profesor nauk politycznych w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA. W ewaluacji profili kandydatów do nagrody jury wzięło pod uwagę kryteria takie jak: wpływ społeczny, zaangażowanie osobiste i finansowe, a także profesjonalizm, stabilność i przejrzystość projektów.

Niezależny Komitet Jurorów Nagrody BNP Paribas reprezentowany jest przez następujące osoby:

 • Suzanne Berger, profesor nauk politycznych w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie,
 • Yann Arthus-Bertrand, fotograf i prezes Fundacji Good Planet
 • Bernard Faivre d’Arcier, prezes festiwalu Sztuki Współczesnej Lyon Biennale i koncertu Metz en Scene
 • Michael Złoty, Wiceprezes New York Times Company
 • Książę Lorenz von Habsburg, bankier i dyrektor zarządu kilku spółek giełdowych
 • Leena Labroo, przedsiębiorca i dyrektor Mahindra & Mahindra, która jest jednym z dziesięciu największych korporacji przemysłowych w Indiach.
 • Maria Nowak, założyciel i prezes Stowarzyszenia Adie, pomagające osobom bezrobotnym w zakładaniu własnych firm
 • Louis Schweitzer, były prezes i dyrektor generalny Renault Automobile Group,
 • Michael de Giorgio, założyciel Greenhouse Charity (laureat Nagrody Specjalnej BNP Paribas w roku 2012)

Nagroda BNP Paribas przyznawana jest w dwóch kategoriach:

 • Nagroda Grand Prix honoruje osoby lub rodziny za modelową działalność filantropijną, zaangażowanie finansowe i wpływ społeczny. BNP Paribas sponsoruje publikację książki na temat nagrodzonej inicjatywy w celu promocji najlepszych praktyk społecznych i filantropijnych.
 • Nagroda Specjalna przyznawana jest w uznaniu oryginalnych inicjatyw oddolnych. Projekt powinien działać przez co najmniej trzy lata i znajdować się w fazie rozwoju lub w fazie krytycznej. Nagrodę Specjalna opiewa na kwotę € 50,000.

Więcej informacji można znaleźć tutaj oraz tutaj .

 

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background