Zaistnieć w mediach – spotkanie w Akademii Spółdzielcy

Loading
loading..

Zaistnieć w mediach – spotkanie w Akademii Spółdzielcy

24 czerwca, 2016
Redaktor
No Comments

Za nami kolejne spotkanie w Akademii Spółdzielcy – realizowanej w ramach spotkań networkingowych organizowanych przez Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej.

W czwartek, 23 czerwca, Wojciech Biedak – wieloletni dziennikarz Radia Merkury (a także jego wiceprezes w latach 1993-2010), rozważał wspólnie z uczestnikami Akademii temat atrakcyjny, choć złożony, jakim są relacje z mediami. Hasłem wywoławczym było „Zaistnieć w mediach”. Z racji doświadczenia naszego gościa głównie skupiliśmy się na medium, jakim jest radio, ale wiele przykładów dotyczyło Facebooka i prasy. Przygotowując się do spotkania, Wojciech Biedak przeanalizował wiele doniesień i artykułów prasowych z ostatniego roku, poświęconych przedsiębiorczości społecznej. Wyłania się z nich pozytywny obraz branży, choć dla odbiorców może on być mylący, bo nie oddaje, często trudnej, codzienności przedsiębiorstw społecznych.

Wszystkim osobom odpowiedzialnym za kontakty z mediami – zaawansowanym i początkującym – dziennikarz udzielił kilku konkretnych rad, których zastosowanie zapewne wesprze naszą skuteczność. Warto znać dziennikarzy – zadzwonić do redakcji, dowiedzieć się kto zajmuje się interesującą nas tematyką, przesyłać później na konkretne nazwisko informacje, zaproszenia, opinie, nawet zdzwonić – po prostu „być w kontakcie”. Unikać „oficjałek” – w tym konferencji prasowych – dziennikarze mają mało czasu, lepiej ułatwiać im życie i udzielać informacji w najdogodniejszej dla nich formie. Mów o konkretach, wyróżnij się, nie bój się prosić o pomoc, bądź dostępny – w tym – dostosuj się do rytmu pracy dziennikarza, używaj prostego języka – jakbyś mówił do sąsiada- unikając niezrozumiałych skrótów czy specjalistycznego języka.

Rady od praktyka – bezcenne! Teraz – do dzieła!

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background